Dzień dziecka

„Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba...”

Algernon Charles Swinburne

Jak dobrze być dzieckiem!- pomyślałby niejeden dorosły. Beztroskie życie, skupione w większości na zabawie- w zasadzie tak można żyć! A czym by była szkoła bez dzieci? Pustym i martwym budynkiem, bo przecież całe życie i energię w roku szkolnym zawdzięczamy uczniom.

Z okazji 1 czerwca w Wilkasach na dzieci czekało dużo atrakcji, na początku wspólnie ze Szkołą Podstawową wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „Jak nie czytam jak czytam” i wspólnie z młodszymi kolegami zagłębili się w czytaniu swoich ulubionych książek, biorąc udział przy okazji w biciu Rekordu Guinnessa w zbiorowym czytaniu. Następnie z powodu złej pogody rozgrywki nie mogły się odbyć na obiektach AZS Wilkasy, uczniowie wzięli udział w międzyklasowej rywalizacji w piłkę nożną na hali sportowej. Na osłodę dnia dziecka wszyscy uczniowie dostali lody i słodkie rogaliki.

Dzieciom często się życzy,aby nie dorastały i jak najdłużej pozostały dziećmi. Coś w tym jest, dlatego Naszym kochanym milusińskim życzymy wielu przygód, niezapomnianych chwil, niezastąpionych przyjaciół, głowy pełnej pomysłów i pogody ducha, która nigdy nie gaśnie.