Jak nie czytam, jak czytam 2018

Szkoła Podstawowa im. K. Jagiellończyka w Wilkasach serdecznie zaprasza do uczestniczenia w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” która odbędzie się 08 czerwca o godz. 10.00 na Orliku przy szkole podstawowej w Wilkasach. W przypadku złej pogody akcję przenosimy do hali sportowej przy gimnazjum.

„Jak nie czytam, jak czytam jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej nią dorośli. W ubiegłym roku w jednym momencie czytało 459 tys. osób. W Wilkasach 335 .

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze, bez przymusu. Chcemy pokazać, że czytają wszyscy: koleżanki i koledzy, nauczyciele, rodzice i lokalne władze. Akcja nie ma żadnych podtekstów politycznych, jest organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w szkole” wraz z ponad 2 tysiącami bibliotek. Szczegóły znajdują się na stronie www.czytamy.org. Organizatorem akcji na szczeblu lokalnym jest Barbara Sokołowska, nauczyciel – bibliotekarz w szkole podstawowej w Wilkasach