Nietypowa lekcja gimnazjalistów z Wilkas.

16 października 2018 r. uczniowie z klasy III b Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach pod opieką p. Jolanty Dulko i Katarzyny Bandura wyruszyli na wycieczkę do stolicy naszego województwa.

Jednym z ważnych punktów programu była lekcja w nowoczesnej bibliotece multimedialnej Planeta 11. Młodzież uczestniczyła w zajęciach na temat: "Wolności wiatr chciałbyś poczuć" - czy piosenką można walczyć o wolność?, przygotowanych przez bibliotekę z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Prowadzący lekcję bibliotekarz zaprezentował, w jaki sposób walkę o wolność i niezależność wyrażali muzycy i autorzy tekstów piosenek. Na przykładach konkretnych utworów pokazał, jak polskie zespoły rockowe lat 80. - Perfect, Lombard czy TSA - igrały z cenzurą w okresie stanu wojennego. Gimnazjaliści dowiedzieli się, czym był bunt Jarocina i obejrzeli filmiki z festiwalu. Mieli też okazję porozmawiać o tym jak dziś wygląda twórczość patriotycznie zaangażowana.

"To była całkiem ciekawa lekcja" - z uznaniem wypowiadali się o zajęciach w Planecie 11 uczniowie z Wilkas.