Współpraca z Zespołem Szkół Elektronicznych i Informatycznych

Coraz szybciej zbliża się czas opuszczenia murów naszego gimnazjum przez trzecioklasistów. Wiemy jak ważny jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej dlatego jedno z podjętych przez nas działań dotyczy współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku. Pierwszym krokiem była interesująca prezentacja przedstawiona na terenie naszej szkoły przez nauczyciela przedmiotów zawodowych - informatycznych i mechatronicznych - pana Grzegorza Kozłowskiego. Uczniowie mogli się dowiedzieć czym zajmuje się mechatronika, jakie kierunki oferuje ZSEiI oraz jakie zawody są obecnie potrzebne na rynku pracy.

Dwa tygodnie później pod opieką p. Katarzyny Bandura grupka osób zainteresowanych tematem wyruszyła na lekcje zorganizowane na terenie technikum. Podzielili się na trzy zespoły zainteresowane : mechatroniką, informatyką lub ekonomią. Nasi uczniowie mogli współpracować z uczniami technikum, zobaczyć jak w praktyce wyglądają niektóre lekcje oraz pod opieką nauczycieli obejrzeć pracownie, a nawet spróbować swoich sił przy specjalistycznym sprzęcie. Usłyszeli też jak wygląda przygotowanie do egzaminów zawodowych. Bardzo dziękujemy za współpracę dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych zaangażowanym w pomoc naszym gimnazjalistom. Szczególne podziękowania panu Grzegorzowi Kozłowskiemu, który zorganizował nam to interesujące spotkanie.