Wyjątkowe przedstawienie w Wilkasach

12 lutego 2019 do Publicznego Gimnazjum w Wilkasach zawitali wyjątkowi goście. Ola, Kasia, Kuba, Janek, Emil, Igor, i Kornelia to przyjaciele z Giżycka, których zjednoczyła chęć zrobienia czegoś dobrego. Choć w różnym wieku i z różnych szkół, są jednomyślni co do tego, że warto uświadamiać rówieśnikom jakie konsekwencje niosą za sobą błędne decyzje. Unaocznili to za pomocą przedstawienia poprzez pantomimę. Główna bohaterka (w tej roli Kasia) pewnego razu zatraca się w miłości do amanta (granego przez Janka).

Źle ulokowane uczucie doprowadza do lawiny fatalnych decyzji. Kasia sięga po używki (Emil) i daje się owładnąć miłości do pieniędzy (Igor). Z czasem wpada w obsesję bycia idealną na wzór świata mody. Liczy każdy centymetr swego ciała, by w końcu popaść w beznadzieję i poddać się kompleksom (które gra Ola). Od tego tylko krok do depresji i myśli samobójczych (Kornelia).

Na szczęście nie tak skończyła się walka głównej bohaterki. Był ktoś kto pomógł jej odbić się od dna. Kuba - jego postać symbolizowała dobro. Możemy je zinterpretować jako wiarę, miłość czy przyjaźń. Ola, Kasia, Janek, Miłosz, Kornelia, Kuba i Igor opowiedzieli historię, która może zdarzyć się każdemu. Niektóre z tych scenariuszy dzieją się już teraz. Bądźmy wrażliwi na problemy drugich. Swoją postawą możemy ocalić komuś życie.

IDScode IT Professional Business Solutions.
Copyright www.idscode.com. All rights reserved 20XX.