Polityka prywatności.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Gimnazjaliści na Wernisażu.

15 listopada 2018 r. mieliśmy okazję znów odwiedzić "Galerię pod Lipą". Tym razem zobaczyliśmy Wernisaż Malarstwa Olejnego pt. "Kolor Wiatru". Wystawa przedstawia pejzaż mazurski i liczy 30 obrazów. Autorami prac są członkowie plastycznej Grupy Igrek z Węgorzewskiego Centrum Kultury.

Mecz dla Niepodległej.

W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę nasi uczniowie angażowali się w wiele przedsięwzięć. Było 100 ciekawostek historycznych, 100 zagadek matematycznych oraz wykonanie kartek z życzeniami dla Polski przy okazji oglądania wystawy "Niepodległa Polska".

11 listopada 2018 - 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

11 listopada 2018 - 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z dumą i radością mogliśmy obchodzić to święto, wspominając determinację i odwagę patriotów z biało-czerwonymi flagami.

"Góra Grosza"

Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele!

Wystawa prac konkursowych pod hasłem "Niepodległa Polska"

8 listopada 2018 r. mieliśmy przyjemność oglądać w GOK-u wystawę prac konkursowych pod hasłem "Niepodległa Polska". Tematem konkursu było stworzenie plakatu, który uwieczniłby organizacje, postaci lub wydarzenia związane z walką o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Nietypowa lekcja gimnazjalistów z Wilkas.

16 października 2018 r. uczniowie z klasy III b Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach pod opieką p. Jolanty Dulko i Katarzyny Bandura wyruszyli na wycieczkę do stolicy naszego województwa.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 12 października 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wysłuchaliśmy krótkiego przemówienia dyrektora, który przybliżył nam istotę tego wydarzenia związanego z oświatą i szkolnictwem.

Gimnazjaliści "rozgryzają" Chagalla.

Dnia 8 października 2018 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wernisażu prac Marca Chagalla w Galerii "Pod Lipą" GOKiR Wilkasy. Artysta pochodzący z żydowskiej rodziny z Witebska, osiadły we Francji, był malarzem - poetą.

Jak nie czytam, jak czytam 2018

Szkoła Podstawowa im. K. Jagiellończyka w Wilkasach serdecznie zaprasza do uczestniczenia w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” która odbędzie się 08 czerwca o godz. 10.00 na Orliku przy szkole podstawowej w Wilkasach.

Subscribe to gimnazjum RSS