Jak nie czytam, jak czytam 2018

Szkoła Podstawowa im. K. Jagiellończyka w Wilkasach serdecznie zaprasza do uczestniczenia w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” która odbędzie się 08 czerwca o godz. 10.00 na Orliku przy szkole podstawowej w Wilkasach.

Wystawa

Grupa uczniów z naszego gimnazjum, zainteresowanych sztuką przygotowała projekt edukacyjny pt." Rodzaje malarstwa".Samodzielnie przygotowane rysunki,które wykonała Ola Fabrykowska, utalentowana uczennica kl. IIIa ilustrują różne tematy w malarstwie.

10 maja 2018 r projekt lata 70,80,90

10 maja 2018 r. był DNIEM LAT 70, 80, 90. Dziewczyny z klasy III c zorganizowały świetną zabawę przy dźwiękach nieśmiertelnych przebojów wykonawców takich jak Madonna czy Modern Talking.

7 maja 2018 r koncert

7 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się koncert artystów hip hopowych i profilaktyków, członków grupy "Wyrwani z Niewoli". Jacek "Heres" Zajkowski oraz Piotr Zalewski jeżdżą od kilku lat po całej Polsce.

Informacje o koloniach letnich

Zapisy są w sekretariacie Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach.

Wycieczka do Trójmiasta

8 lutego 2018r. mieliśmy przyjemność wziąć udział w wycieczce do Trójmiasta zorganizowanej przez panią Dulko. Zaczęło się wcześnie rano, bo o 5:00. Po około pięciu godzinach jazdy zaczęliśmy zwiedzanie. Pierwszy punkt programu stanowiło Muzeum II Wojny Światowej.

Uwaga Rodzice!

Dnia 12 lutego 2018 r. (poniedziałek) o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły na spotkanie z wychowawcami klas.

Przydział klas:

Bezpieczne ferie

W dniu 18 stycznia 2018 r. w naszym gimnazjum gościliśmy Ratowników z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ( MOPR) . Obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną opatrzoną komentarzami prowadzącego.

Wycieczka gimnazjalistów do Ełku

Dnia 15 stycznia 2018 r. uczniowie Gimnazjum Wilkasy wzięli udział w wycieczce do Ełku. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu w Ełckim Centrum Kultury pt. "Topicha". Spektakl opowiada historię dziewczyny, odrzuconej z niewiadomych powodów przez swoją społeczność.

Połowinki

12. 01. 2018 r. - nasze drugie klasy doczekały się połowinek. Bal rozpoczęto o godzinie 18.00. Uczniowie i wychowawcy zatroszczyli się o zorganizowanie poczęstunku, zatem stoły uginały się od smakołyków. Zabawie towarzyszyła dobra muzyka, a młodzież praktycznie nie schodziła z parkietu.

Subscribe to gimnazjum RSS